Magazyn bardzo kulturalny
Witajcie w pierwszej odsłonie naszego nowego szkolnego magazynu! Artykuły, które tu znajdziecie są pisane przez uczniów dla uczniów.
Zwiadowcy

Książka którą polecam: seria pt. „Zwiadowcy”

Nie dawno mój brat dostał książkę pt. „Zwiadowcy. Wczesne lata – Turniej w Gorlanie” ale stwierdził, że dla niego książka jest za gruba a i tak musi przeczytać jeszcze lekturę, więc ja z chęcią zabrałam się do czytania „Zwiadowców”.

Książka pt. „Zwiadowcy. Wczesne lata – Turniej w Gorlanie” ma 389 stron, a jej autor to John Flanagan. Gdy pierwszy raz przeczytałam co pisze na okładce, nie miałam pojęcia kto to jest zwiadowca. Teraz już wiem - w książce w całym królestwie jest około pięćdziesięciu zwiadowców, po jednym na lenno. Zwiadowcy są uszami i oczami królestwa, potrafią strzelać z łuku, rzucać nożami, być niezauważalnym i niesłyszalnym przez innych. We „Wczesnych latach” zwiadowca Crowley i przyszły zwiadowca Halt połączą swoje siły z zwiadowcami innych lenn, by ostatecznie zdemaskować złe zamiary lorda Morgaratha, który wyeliminował wszystkich zwiadowców i na ich miejsce postawił przechwalających się „zastępców”. Ponadto chce ogłosić się królem i swoje złe czyny przykrywa dobrem.

Książka bardzo mnie wciągnęła, więc przeczytałam potem księgę pierwszą i drugą, a na Wielkanoc babcia obiecała mi dwie kolejne książki. Książek nie ma niestety w naszej bibliotece i w bibliotece w Orzeszu, więc babcia kupuje mi kolejne części „Zwiadowców”. Księga pierwsza pt. „Zwiadowcy – Ruiny Gorlanu” opowiada o uczniu Halta, Willu, i o ich wyprawie w poszukiwaniu dwóch kalkarów. Kalkary to niezwykle niebezpieczne, będące pomocnikami wygnanego z królestwa Morgaratha stworzenia. Co tym razem knuje Morgarath? Halt i jego dwaj uczniowie, Will i Gilan, postarają się to odkryć. Księga druga pt. „Zwiadowcy – Płonący Most” opowiada o wyprawie Willa, Gilana i Horace'a do państwa, które ma pomóc żołnierzom Araulenu wygrać walkę z wojskami Morgaratha. Jednak miasta Celtii pogrążone są w ciszy... Zwiadowcy doszli do tego, że na wioski napadli Wargalowie, stwory będące pod wpływem Morgaratha..

Polecam tą serię dlatego, że opowiada o prawdziwej przyjaźni, poświęceniu i odwadze. Książki dla mnie były bardzo ciekawe, więc polecam je też innym..Gosia Słupik, klasa Va