Po „Balladynie” Juliusza Słowackiego uczniowie naszej szkoły mieli ponownie zapoznanie się z inscenizacją literackiej klasyki. Tym razem była to „Zemsta” Aleksandra hrabiego Fredry. Przedstawienie zostało wystawione 28 października w Centrum Edukacyjno – Kulturalnym w Czerwionce, a przygotowane zostało przez Narodowy Teatr Edukacyjny z Wrocławia.

Historia dwóch skłóconych sąsiadów - wzajemne złośliwości, intrygi, a nawet groźba pojedynku. Wydaje się, że konflikt ten skończy się tragicznie lub nie dobiegnie końca nigdy. Na szczęście, jak to w życiu często bywa (w literaturze jeszcze częściej...), rozwiązanie kłopotów przynosi miłość. Klara i Wacław zakochują się bez pamięci, a cześnik Raptusiewicz i rejent Milczek mogą już tylko podać sobie ręce na zgodę! „Niech się dzieje wola Nieba...”.

Po spektaklu uczniowie klas 7 mogli jeszcze wziąć udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów. Młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak wyglądają tajniki ich pracy artystycznej, jak kreują postać, w jaki sposób przyswajają pamięciowo tak wiele tekstu. Niektórzy uczniowie mogli sami spróbować aktorskiego „fachu”, występując na scenie. Spróbowali tego Dominik Księżak i Franek Chudzik z klasy 7b. Wypadło doskonale. Gratulujemy!

Wyjazd młodzieży zorganizowała pani Agata Kordanowska-Pisarek, a uczniom towarzyszyli: pani Mirosława Wyleżoł-Mołdrzyk, pan Rafał Szczepanek i pani Bożena Wyleżoł.

Bożena Wyleżoł