Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 117 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek. Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, ponieważ „Czy to wczoraj, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, w poniedziałek 25 listopada uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej przyniosły do szkoły swoje ulubione przytulanki, o których chętnie opowiadali. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiedziały zgodnie dzieci klas młodszych.

W tym dniu nasi najmłodsi mieli okazję zapoznać się z historią powstania pluszowych misiów. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Coralgol, Yogi to tylko niektóre wizerunki misia podziwiane przez uczniów w czasie lekcji. Chętni uczniowie zaprezentowali również książki, które można znaleźć na naszych bibliotecznych półkach, a w których bohaterem jest Miś. Uczniowie wzbogaceni wiedzą na temat misiów wysłuchali fragmentów bajek o ulubionych zabawkach. Nasi wychowankowie prezentowali swoje ulubione misie oraz uczestniczyli w zabawach, których tematem przewodnim był pluszowy miś.

Dzień Pluszowego Misia jest okazją do dobrej zabawy. Dzieci lubią misie, dlatego trudno wyobrazić sobie świat bez najlepszego przyjaciela każdego dziecka. Pluszowe Misie umiliły naszym dzieciom czas spędzony w szkole. Było wiele radości i zabawy. W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie i wszystkie misie stanęły do wspólnej fotografii.

Ewa Salamon