W sobotę 8 września w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza św. z okazji Dożynek. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz z panem burmistrzem Wiesławem Janiszewskim i panią sołtys Jolantą Szejka na czele. Wspaniała korona przygotowana przez panie z bełkowskiego Koła Gospodyń Wiejskich została wniesiona do kościoła przez jej twórczynie w pięknych strojach śląskich. Mszę św. sprawowali ksiądz proboszcz Konrad Opitek oraz ksiądz wikary Damian Grelik. Pięknym śpiewem splendoru dodał parafialny chór Cecylia. Starostami dożynkowymi byli w tym roku państwo Ptak. Wszyscy znamienici goście oraz zgromadzeni parafianie podziwiali nie tylko kunsztowną koronę splecioną z różnych gatunków zboża, ale także pięknie przystrojony ołtarz, na którym widniały owoce pracy rolników – od kukurydzy, przez dynie, po wspaniały bochen chleba przyniesiony podczas procesji z darami.

Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. W obchodach uczestniczyła nasza pani dyrektor Krystyna Janiszewska, ale swój wkład mieli w niej także nasi uczniowie. Reprezentanci szkoły tradycyjnie jak co roku zgromadzili się w kościele. Dzieci  z symbolicznymi polnymi makami w rękach dodały kolorytu tej wyjątkowej mszy świętej. Uczniowie klas 5a oraz 2b pod opieką wychowawczyń – pani Justyny Wencel oraz pani Agnieszki Zgoll-Rybka – w odświętnych strojach pięknie włączyli się w obchody Dożynek. Warto również podkreślić fakt, że uroczystość uświetnił szkolny poczet sztandarowy pod opieką pana Rafała Szczepanka.

Dumą może napawać postawa wszystkich naszych uczniów, którzy byli przedstawicielami szkoły podczas tej uroczystej mszy św. – naprawdę pokazali klasę. Pamiątkowe zdjęcie pokazuje, jak wspaniałą reprezentację Szkoła Podstawowa im. Franciszka Rducha w Bełku miała w tym roku. Do zobaczenia na kolejnych Dożynkach!

Agnieszka Zgoll-Rybka