12, 13 i 17 września w naszej szkole upłynął pod znakiem turniejów i zabaw sportowych rozgrywanych pod hasłem Europejskiego Tygodnia Sportu. Spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach tej akcji odbywały się na obiektach sportowych KS Decor Bełk. 

W pierwszym dniu swoje rozgrywki mieli uczniowie klas IV-VI, którzy rywalizowali w przygotowanym turnieju piłki nożnej (chłopcy) oraz rzucanki siatkarskiej (dziewczynki). Drugiego dnia do wspólnej zabawy przystąpili uczniowie klas VII, VIII SP i III Gimnazjum. Podobnie jak ich młodsi koledzy, chłopcy próbowali swoich sił w zawodach piłki nożnej. Dziewczyny w tym czasie sprawdzały soje umiejętności biorąc udział w serwobiegu. Jako ostatni do rywalizacji przystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dzielne maluchy również zmagały się w turnieju piłki nożnej oraz rzucanki siatkarskiej. Miały także okazję spróbować swoich sił w konkurencjach sprawnościowych na torze przeszkód. Europejski Tydzień Sportu dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń, dużo radości, uśmiechu oraz satysfakcji. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. 

Całość imprezy przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Jacek Kondrot i p. Alina Dubec.