Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. To fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Bal karnawałowy dla uczniów to czas niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w tym roku. W naszej szkole 18 stycznia wszystkie klasy I-III wzięły udział w balu karnawałowym. 

W tych dniu już od rana na korytarzach szkolnych pojawiały się kolorowe postacie. Uczniowie każdej klasy byli bardzo podekscytowani czekającą ich zabawą. Przepięknie przebrani z dumą prezentowali wymyślne stroje. Wśród uczestników byli  bohaterowie znanych bajek i filmów. Można było spotkać wróżki, królewny, rybaków, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Zorro, Batmana, czarownice, piłkarzy, bokserów, odważnych kowbojów, Indian, krasnoludki, a także  wiele innych lubianych postaci z kreskówek, bajek i baśni. Nie sposób policzyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Fantazja dzieci i kreatywność rodziców była imponująca. Uczniowie wyglądali bajecznie i kolorowo.

Podczas balu w pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych, by uwiecznić jak pięknie wyglądały. Następnie wszyscy uczestnicy balu tańczyli na sali gimnastycznej, a zabawę prowadziły tancerki ze szkoły tańca „Dancelandia”. Wystrój klas oraz sali gimnastycznej – pełen balonów, łańcuchów i serpentyn – wprowadzał w karnawałowy nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy pięknej muzyce.
Podczas odpoczynku na dzieci czekał w klasach słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej i serdecznej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem organizacji takiego balu przebierańców. W tym czasie dzieciom towarzyszyła ogromna euforia, uśmiech i aktywność, a cały okres karnawału przebiegł w radosnej atmosferze. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Ewa Gajewska