Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To 21 i 22 stycznia -  święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej im. Franciszka Rducha w Bełku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To święto jest dniem niezwykłym, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W poniedziałek 4 lutego świętowanie rozpoczęły klasy 2a, 2b i 3, natomiast w środę 5 lutego klasy 1a, 1b oraz 1c.

Imprezy z okazji tego święta swoją obecnością uświetniła pani Dyrektor Krystyna Janiszewska, która w ciepłych słowach zwróciła się do gości podkreślając ich rolę w wychowaniu najmłodszego pokolenia. Również wychowawczynie klas I-III złożyły serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Uczniowie wraz  z wychowawczyniami przygotowali bardzo ciekawe programy artystyczne.  Były to wzruszające życzenia, wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także grę na skrzypcach i organach, inscenizacje w gwarze śląskiej oraz pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Ponadto barwne stroje, scenografia i choreografia w pełni angażowały uwagę, ciesząc się aplauzem publiczności. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta oraz kawy i herbaty. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami oraz kwiaty. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki szkolnej. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie, poprzez poezję, piosenkę i taniec, mogli wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Dlatego jeszcze raz dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i życzymy dużo zdrowia oraz samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w tym dniu. Dziękujemy serdecznie gościom za liczne przybycie, oraz dzieciom za cudowne chwile. Szczególne podziękowania należy skierować do rodziców, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji uroczystości. Wszyscy czekamy na następne wspólne spotkania. Do zobaczenia za rok!

Ewa Gajewska